גלאי עשן

על פי חוק, כל העסקים היום, מחויבים כי תהיה להם מערכת מקצועית לכיבוי אש שכמובן יהיה בה גלאי עשן, אשר יתריע אם חלילה ישנה שריפה במקופם מסוים בבית העסק. גם בהרבה בתים פרטיים ודירות, יש גלאי עשן  המתריע ע שריפה. בבית מבשלים הרבה ועל פי הסטטיסטיקות של שריפות שקרו בבתים הפרטיים והדירות, האש נבעה מהמטבח. מי שמעוניין לבטח את הבית או העסק שלו, חברות הביטוח מחיבות את מי שמעוניין לבטח, להתקין מערכות לכיבוי שריפה שבהן כמובן מותקן גלאי עשו, המתריע בפני שריפה. ישנה חשיבות רמת מעלה בהתקנה של גלאי עשן, היות והוא הראשון שמתריע אפילו אם ישנה  התפרצות קטנה של  או עשן.

כיצד בעצם פועל גלאי עשן?

 גלאי עשן הוא הראשון שמתריע על פריצת אש ולכן, חשוב כי בראש ובראשונה הוא יותקן בכל החדרים של הבית או במשרדים של בית העסק שלכם. כאשר אנו נמצאים בשעות היום, אנו ערניים יותר למה שקורה בעסק או בבית. אם חלילה בשעות הלילה , פורצת שריפה בבית, בגלל קצר חשמלי חלילה, גלאי עשן יצפור ויעיר את בני הבית ובכך בעצם הוא מציל את בני הבית משריפה. גלאי העשן  עובדים באמצעות חיבור של כמה חלקים והליבה היא הרכזת. הרכזת מחוברת למחשב ומאפשר קלט ופלט של המידע, כך שהוא עובד באופן אוטומטי. ככל שגלאי העשן יהיה יקר יותר, כך הוא יהיה משוכלל יותר. המערכות המשוכללות של גלאי העשן עובדות בשתי דרכים, האחת באמצעות קרן לייזר והשנייה באמצעות קרן יניקה. הגלאים הללו, שואבים את העשן ומזהים אותו במהרה על פי הרכבו הכימי.

גלאי עשן - השקט הנפשי שלכם

 את ציוד כיבוי האש המקצועי שישמור על הבית והעסק שלכם, ניתן להזמין מחברות המתמחות בציוד זה. אין כמו להיות רגוע ושקט, כאשר ישנה מערכת מקצועית לגילוי עשן וכיבוי שריפה ראשוני כמו באמצעות ספרינקלרים. הפועלים מיד עם ההתראה של גלאי העשן.  אז על מנת שלא תשחקו באש...הקדימו עוד היום, להתקין בביתכם מערכת של גילוי אש וציוד שיציל לכם וליקירכם את החיים.